Впровадження е-гривні в Україні: передумови, переваги та загрози

Autor

  • Б. М. Вишивана Львівський національний університет імені Івана Франка
  • М. А. Безпалько Львівський національний університет імені Івана Франка

Abstrakt

Метою дослідження є аналіз передумов, які спонукали до розгляду можливості впровадження е-гривні в Україні, виокремлення переваг та окреслення можливих загроз, пов’язаних зі впровадженням ЦВЦБ в Україні.

Biogramy autorów

Б. М. Вишивана, Львівський національний університет імені Івана Франка

канд. екон. наук, доцент, доцент кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту

М. А. Безпалько , Львівський національний університет імені Івана Франка

здобувачка вищої освіти 2-го курсу ОП «Фінанси, банківська справа та страхування»

Bibliografia

Безготівкові розрахунки у 2024 р. суттєво переважали серед операцій з платіжними картками. Офіційний портал НБУ. 2025. URL: https://bank.gov.ua/ ua/news/all/bezgotivkovi-rozrahunki-u-2024-rotsi-suttyevo-perevajali-sered-operatsiyz-platijnimi-kartkami (дата звернення: 03.03.2025).

Аналітична записка за результатами пілотного проекту із впровадження платформи «Електронна гривня» та електронних грошей Національного банку України (е-гривні). Офіційний портал НБУ. 2019. URL: https://bank.gov.ua/admin_ uploads/article/Analitichna_zapiska_E-grivnya.pdf (дата звернення: 10.04.2025).

Вальд Б. Цифрова валюта центрального банку: що це таке, чому всі про це говорять та як працює e-гривня. Український капітал. 2021. URL: https://ucap.io/czyfrova-valyuta-czentralnogo-banku-shho-cze-take-chomu-vsi-procze-govoryat-tayak-praczyuvatyme-e-gryvnya/ (дата звернення: 03.04.2025).

##submission.downloads##

Opublikowane

2025-07-05

Numer

Dział

СЕКЦІЯ 3. РОЗВИТОК ФІНАНСОВОГО РИНКУ В УМОВАХ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ